• 30letzkušeností
  • 26technickýchoborů
  • 53odbornýchlektorů
  • 55tisícproškolených

Aktuality

Nová příručka z edice ELEKTRO
Naše dceřiná společnost IN-EL, spol. s r.o. připravila novou publikaci z edice ELEKTRO. Kniha nese název Vyhrazená elektrická zařízení a odborná způsobilost v elektrotechnice (z pohledu legislativy platné od 1. 7. 2022), autorem je Mgr. Radek Roušar. K dispozici je jak v elektronické variantě ve formátu PDF, tak i v tištěné verzi. Zároveň lze uvedenou publikaci zakoupit i jako balíček tištěné a elektronické příručky za zvýhodněnou cenu
FOTOVOLTAICKÉ ELEKTRÁRNY III - PŘIPOJENÍ, REVIZE, POŽÁRNÍ OCHRANA - 21. 9. 2023
Zveme Vás na úspěšný seminář, který je uceleným, srozumitelným a praktickým průvodcem při zřizování a provozu fotovoltaické elektrárny nejen z pohledu praxe, ale i současně platné legislativy a požární ochrany. 
Seminář je určen nejen pro revizní techniky, ale je vhodný pro montážní pracovníky a všechny odborníky v oboru elektro. Tento seminář navazuje na předchozí semináře a je doplněn o nové aktualizované informace.
ZVEME VÁS - XXXII. konference RADIOKOMUNIKACE
Konference RADIOKOMUNIKACE se uskuteční ve dnech 17. - 18. 10. 2023. Můžete se těšit na více jak 20 přednášek specialistů z akademické, soukromé i veřejnoprávní sféry. Jedno z hlavních témat konference je příprava České republiky na světovou radiokomunikační konferenci, která se koná letos v Dubaji. 
400 testových otázek - Odborná způsobilost v elektrotechnice
Připravili jsme pro Vás brožuru s téměř 400 testovými otázkami z Odborné způsobilosti v elektrotechnice. Jednotlivé otázky obsahují (kromě správných odpovědí) také hypertexové odkazy na konkrétní vyhlášky, normy a zákony. 
Otázky jsou členěny do 13 skupin podle zaměření, jako např.:

  • barevné značení vodičů,
  • zařizovací předpisy,
  • kabely, vedení,
  • ochrana před úrazem elektrickým proudem, aj.
BOFFIN - elektronická stavebnice pro kutily
Připravili jsme pro Vás nabídku elektronických stavebnic pro malé (ale i velké) kutily. Elektronická stavebnice obsahuje základní desku, do které se jednotlivé součástky nacvakávají. Výsledkem je fungující projekt, jako např. detektor lži, vodní poplach, rádio, měřič tlaku, detektor pohybu, laser a další velké množství vlastních projektů. S elektronickou stavebnicí BOFFIN se uživatelé jednoduchou a zábavnou formou naučí základům elektroniky a fyziky.
iiSEL® — Informační servis pro elektrotechniky
Naše dceřiná firma IN-EL spol. s r.o. poskytuje široké elektrotechnické veřejnosti komerční informační, poradenské a konzultační služby v oboru silnoproudé elektrotechniky jednak v tištěné (vydavatelství), pak také v elektronické podobě (internetový informační servis pro elektrotechniky – iiSEL®). Přispíváme tak k rozvoji české elektrotechniky a ke zvyšování odborné úrovně elektrotechniků a firem podnikajících v oborech elektro. Naše produkty jsou využívány jak k základnímu, tak i k celoživotnímu vzdělávání elektrotechniků.
Odborná způsobilost v elektrotechnice od 1. 7. 2022
Dnem 1. 7. 2022 nabyl účinnosti zákon č. 250/2021 Sb., o bezpečnosti práce v souvislosti s provozem vyhrazených technických zařízení a o změně souvisejících zákonů a příslušná prováděcí nařízení vlády, která mimo jiné nahrazují vyhlášku č. 50/1978 Sb.